how much does a 48-pound sack of flour cost today
196 pounds
Sugar sells for $1.45 per pound and wheat flour sells for $0.87 per pound. How much does it cost to buy 4.5 pounds of sugar and 3.5 pounds of flour?
Between $4-$8
It depends on how much the flour costs. 8 lb 4 oz is 8.25 pounds, so the cost is 8.25 x cost per pound.
About $1,260 beacuase a pound of flour costs about $ 2.00 a pound and 630 x2.00=1260
10 pounds
five pounds
Jimmy Choo's cost between 300-800 pounds in England.
It cost about $2,000,000 today in 2012.
its 0.8125 pounds
One kilo is 2.2 pounds.