10 pounds
£321.33 ($522.24) per pound at today's prices
how much does a 48-pound sack of flour cost today
depends on brand. cheapest is $20
The cost of prunes varies by the quantity purchased, the quality of the product, what type of store they are purchased at and the geographic location where the purchase is made. For retail quantities of average quality prunes purchased at a grocery store in the US, you can expect to pay between $2 and $3.50 per pound. The standard 9 ounce package of good quality prunes should cost between $1 and $2.
it would cost 13% more than last year!
Today it's a $1. a pound
It would cost around for 3 pounds3.99
I was just in Publix today and was told that the dry ice costs $1.50 a pound.
tin cost about $50.07 per pound
A pound of siver costs
it cost about 10 cents a pound
It can cost up to $56 per pound depending on the rolloid