answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much does 10 pounds of prunes?

User Avatar

Anonymous

∙ 13y ago
Updated: 10/6/2023

The cost of Prunes varies by the quantity purchased, the quality of the product, what type of store they are purchased at and the geographic location where the purchase is made. For retail quantities of average quality prunes purchased at a grocery store in the US, you can expect to pay between $2 and $3.50 per pound. The standard 9 ounce package of good quality prunes should cost between $1 and $2.

User Avatar

Wiki User

∙ 15y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does 10 pound of prunes cost today?

10 pounds


How much does a 10 pounds of prunes cost?

depends on brand. cheapest is $20


How much does 10 pounds of prunes cost?

10 pounds


How much is 10 pounds in pounds?

10 pounds is equivalent to 10 pounds.


How much is 10 stone 10 lbs in pounds?

10 stone 10 pounds = 150 pounds


10 pounds how much is in grams?

10 pounds = about 4,536 grams.


How much is 35 pounds and 10 ounces?

35 pounds and 10 ounces...


How much is 700cc weigh in pounds?

10 pounds


How much is 10 stone and 10 pounds in kg?

10 stone 10 pounds is 68.0389 kg


How much is 10 percent of 89 pounds?

10% of 89 pounds= 10% * 89= 0.1 * 89= 8.9 pounds or 8 pounds 14.4 ounces


How much is 10 troy ounces in pounds?

10 troy ounces = 0.6857 pounds.


How much is 10-20kg in pounds?

10-20kg is equivalent to 22-44 pounds.

Trending Questions
What is the flavor of a caper? What is the proper precautions in handling the vinegar? Where do they get the pickles gurkins for Burger King McDonald's Subway? What are puff cracknell buscuits? Why is a cheese grater a wedge? What type of salt do you use for cappocola? How many grams are in 20 ounces of Oreo cookies? Can ducks be fed with medicated chicken feed? What is the hot cheeto chili powder made of? How many calories in skimmed milk? Is metal edible? How do you get pepper spray out of your hair? What water do you use for a fish in a bowl? How much did a McDonalds burger cost in 1982? How does buttermilk help in leavening dough? How can you tell if strawberRies are rotten? What is the moisture content of bacon? Where did noodle kugel originate? How old do you have to be a shelf filler? What is Florence oil?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Infospace Holdings LLC, A System1 Company. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.