One would cost 2.40/16 = 0.15
R38.50
If 6 bananas cost 90P, then each banana costs 15P. So, if you want to buy 4 bananas, you would just multiply 15P by 4, which equals 60P. So, 4 bananas would cost you 60P. Hope that math lesson didn't bruise your brain too much!
a bunch is an inexact term describing a cluster of bananas. By how much do you mean how much would they cost? I would estimate about 15 rupees.
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
Not much
They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.
bananas
About 15$ :)
around £10
a lot
depends on the weight
15p