answersLogoWhite

0

$27.84

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does jet fuel cost per pound?

Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.


How much money does jet fuel cost per pound?

Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.


How much did a gallon of milk in 1900?

The average price for a gallon of milk in 1900 was 13 cents. A dozen eggs cost 20 cents and a pound of sugar cost 30 cents.


How much would a gallon of perfume cost?

41,000 for Chanel


How much will it cost to drive 195 miles if gas cost 4.00 per gallon?

At 30 miles per gallon, it would cost $29.25.


How much would it cost to drive 846 miles in a car that gets 24 miles per gallon?

The answer will depend on the cost of a gallon.


How much would it cost at 3.50 a gallon to drive 1200 miles?

It would cost($3.50) x (1,200) / (miles your car covers per gallon).


How much will it cost to drive 500 miles and gas cost 3.70 a gallon?

If gas cost $3.70 per gallon i have an 8 cylendar truck how much would it cost me to drive 266 miles


How much does it cost to take a gallon of water into space?

Given a launch cost of $10,000 per pound for space shuttle cargo, a gallon of water (8.3 lbs) costs approximately $83,000 to launch into space.


How much would it cost to drive from Louisville to Tampa if gas costs 1.70 per gallon?

How much would it cost to drive from Louisville to Tampa if gas costs 1.70 per gallon


How much would it cost to drive 710 miles at 3.50 a gallon at 19 miles to the gallon?

$66.50


How much would 1 pound cost in American money?

1 pound = 20 cents