answersLogoWhite

0

divide by 2204.62262 (ie current LME Apr Cu $/t is 7760.3 and $/lb is 3.5200)

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How do you convert price per pound to price per kilogram?

divide price by 2.2 kg/lb


Where is a chart that converts price per pound to price per kilogram?

Use any chart that converts kilograms to pounds. Then take the price per lb, look it up in the kilogram side and the value in the pound side is the price per kg. eg £3.25 per lb: Convert 3.25 kg to lb: 3.25 kg ≈ 7.17 lb → £3.25 per lb is (approx) £7.17 per kg


How to convert dollars per lb to dollars per kg?

To convert dollars per pound to dollars per kilogram, you need to know that 1 pound is approximately 0.453592 kilograms. So, to convert, you would divide the price per pound by 0.453592 to get the price per kilogram. For example, if something costs $5 per pound, you would divide $5 by 0.453592 to get approximately $11.02 per kilogram.


17.50 per kilogram equals how much per lb?

To convert price per kilogram to price per pound, you need to divide the price per kilogram by 2.20462 (since 1 kilogram is approximately 2.20462 pounds). In this case, $17.50 per kilogram is approximately $7.95 per pound.


What is the price of cardboard per pound?

.25 per. lb.


What is the price per lb for aluminum?

$0.48


What was the Price of bacon in 2006?

It was 2.99 per lb.


How do you convert lb per cubic foot into tons?

You can't-lb per cubic foot is a measurement of pressure, tonnes is measure of weight. You could convert Ib per cubic foot to tonnes per cubic foot or more usually, gram per cubic centimetre but not lb per cubic foot to tonnes


How much does price cost per lb in 2008?

Price per pound of what? Question needs more direction.


What is the price of cheese in 2007?

12 pounds per lb


What is the current price of nickel today?

$8.3251 per lb.


Price of baby carrots per lb?

what store