If pads of paper are selling for 2 for 98 cents, the cost per pad is 49 cents. Therefore, for 12 pads, the total cost would be 12 multiplied by 49 cents, which equals 588 cents, or $5.88.
2.36
Cost of 6 rolls: 3 times 59 = 177 cents
Each costs 2.36 - exactly.
it don't cost a cent.
about 89 cent
production cost are how much it is to make the product and selling cost are how much you sell it for
1 cent
It depends on how much you paid for all of them. If you buy a package of 500 sheets for $2.99, then you divide the cost by the amount of sheets. example $2.99/500= $.006 (less than a cent) per page
After rounding it works out at 47 cent.
Any coins that new will still be in circulation and will be worth face value only.
paper jams are $25 and are not paper
it cost about 5 cent t make a dime