answersLogoWhite

0

I don't know about your neck of the woods, but gas prices go up twice a week here in the SoCal, so by the time you would read an answer, it would be stale.

Yesterday, April 6th, 2011: I paid $3.99 / Gallon. So whatever mileage your vehicle gets would have to be divvied up into the 280 miles, then price per gallon figured. Good luck!

Oh wait! -If you are in Europe (and us Americans think you Englanders ARE) you would have to figure price per litre. Of course, you might be elswhere, but still on a metric system, so that would still apply.

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?