answersLogoWhite

0

The price of 1kg of lemons can vary depending on the location and season, but on average it ranges from $2 to $4 per kilogram.

User Avatar

AnswerBot

1y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the cost for 1kg of silver?

The cost of 1kg of silver can vary depending on the current market price. As of September 2021, the price of 1kg of silver is around $800-1000 USD. It is recommended to check the current market price for the most accurate cost.


What is the price of 1kg of iron in India?

15


What is the wholesale price of trout in Romania?

£100 for 1kg.


How much is 1kg of lead new?

The price of 1kg of lead can vary based on market conditions, but as of now it is around $1.00 to $1.50 per pound. So, 1kg of lead would cost approximately $2.20 to $3.30.


What is the price per?

Say you buy a 1kg bag of sugar for £1 1kg=100g 100g=£1 1g= 1p In short you will be buying sugar 1p per gram.


Which is heavier 1kg or 700g?

1kg = 1000g


What is the price per gram?

Say you buy a 1kg bag of sugar for £1 1kg=100g 100g=£1 1g= 1p In short you will be buying sugar 1p per gram.


How much is 1kg of gold worth?

1 ounce = 28.35grams 1 ounce = $1386 Australian Dollars $1386/28.35 grams = 48.88 = $48.9 for 1 gram of gold 1kg = 1000grams Cost of 1kg Gold = 1000 *48.9 = $48,888.90 So 1kg of Gold is worth about $49k in Australian dollars at today's gold price of $1386 per ounce.


How much does 1kg of chemical fertilizer cost?

Depending on the fertilizer type and country ! Generally this price is very low.


What is the current price of 1kg sandalwood?

it is about 125 to 175, considering the age of trees,characteristics of soil and legal permissin


Which is heavier 300g or 1kg?

1kg=2.2lb 300g=10.6oz answer 1kg


Is 100g 1kg?

No. 1kg = 1000g