twenty-five cents; smilarly, "four bits" is fifty cents
they would cost about 5 cents
56 cents
2.05
$1.15
If 100 envelopes cost 79 cents, the cost per envelope is 0.79 cents divided by 100, which equals 0.0079 cents per envelope. For 250 envelopes, the cost would be 250 multiplied by 0.0079 cents, totaling approximately 1.975 cents. Therefore, 250 envelopes would cost about 1.98 cents when rounded to two decimal places.
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
at shop rite stuffing cost about 89 cents a package.
about 5 cents each but the box would cost about $2.50.
it will cost 2$.
If 100 envelopes cost 70 cents, then the cost per envelope is 0.7 cents (70 cents / 100 envelopes). For 250 envelopes, the cost would be 250 envelopes × 0.7 cents/envelope = 175 cents. Therefore, 250 envelopes will cost $1.75.
you would have to pop 8 brews
in the 1930s it was 29 cents