answersLogoWhite

0

it will cost 2$.

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

If two liters of soda cost 0.80 how much would five liters cost?

This is easiest to see when you use a proportion. The thinking when using a proportion goes like: If 2 liters of soda costs .80 cents, then 5 liters costs x cents/dollars. The two parts would then be equal to each other. Mathematically you would use: (2 / .80) = (5 / x) x = 2 5 L of soda costs $2


If 3 lollies cost 90 cents how much would 20 cost?

twenty-five cents; smilarly, "four bits" is fifty cents


How do you spell 5.07 cents?

Cents are usually divided only to find a unit cost in manufacturing. The value would be written out "five and seven-hundredths cents." If this is US currency, the cents are the decimal part of the value. The spelling of $5.07 is "five dollars and seven cents."


A pea is ten cents and u buy five of them how much is left Answers?

If a pea cost ten cents and you buy five of them, you will spend $0.50 cents on the peas. If you have $1.00 and spend $0.50 you would have $0.50 left.


How much did a Baby Ruth candy bar cost 1953?

five cents


If peanuts cost forty eight cents per pound how much does five eighths of a pound cost?

30 cents


How much was a Hersheys candy bar in 1950?

I don't know for sure, but I think the average cost for a candy bar was around 5 cents.


How many cost does a quarter has in word form?

A quarter has twenty-five cents. In word form, this is expressed as "twenty-five cents."


What was the price of a gallon of milk in the US in 1885?

The cost of a gallon of milk in 1907 was between twenty-five cents to thirty-one cents. Variations in the price depended on what part of the country you were in.


How much does hi c cost?

like five cents....


How much does it cost to print a page?

Five cents/page


How much did cup of coffee cost in 1940?

Five cents.