if you are walking then you need about eighthundred bottles. driving fifty. you need about eight bottles per day
1000 lbs of water weighs 1000 lbs.
0.0024 dollars
One liter of water weighs one kilogram, so 1000 liters of water would weigh 1000 kilograms, which is equivalent to 1 metric ton.
One liter of water would be priced at $0.00075 since $0.75 divided by 1000 liters equals $0.00075 per liter.
1000 pennies would weigh approximately 2.5 pounds.
$500 to $1000 a month plus travel
Not very much, because the water would all get recycled. All of your waste would get filtered, purified, and turned back into food.
1 cubic meter = 1000 liters, so you can multiply by 1000.
The average price of water is $1.50/1000 gallons. (http://www.drinktap.org/kidsdnn/Portals/5/story_of_water/html/costs.htm) (2270/1000) * $1.50 = $3.41 for 2270 gallons
The size of the tank is irrelevant. 1000/15*3.80=$253.33
1000
2 percent of 1000 would be 20.