$6 in New Hampshire
about 25.00
A typical bale of hay usually costs between 2 and 10 dollars, depending on where you live
That all depends on the size of the bale, the type of bale being sold and the composition of that bale. It also depends on your location.
it was a dollar
$6 in New Hampshire
5'x6' round bale weighs 1100lbs
4
A bale of pine straw typically weighs between 10 to 40 pounds, depending on the size and density of the bale.
the one i get are about 60
Sorry, but the larger the bale, the higher the cost.
A square bale of wheat straw typically weighs between 40 to 60 pounds. The weight can vary depending on the moisture content of the straw and the size of the bale.
It depends on well it is packed and whether it's in the form of a large round bale, a small square bale or a large square bale. As such the question is quite impossible to answer.
close to $20/ bale of alfalfa
Straw Bale has free workshops to learn to build straw bale houses. If you're interested in building straw bale houses this would be a good place to start.
Bale of straw.Bail as in Bailing someone out of jail.bAIL jAIL.Christian BALE enjoyed putting hay in bales while drinking ales made from whales.
A bale of what? Hay? Straw? Lawn grass? Please be more specific!