answersLogoWhite

0

i don't know weigh it on a scale

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much is 50lbs of quarters worth?

One modern U.S. quarter weighs 5.67 grams. With 453.59 grams to a pound, that makes 80 quarters per pound. 50 pounds then makes 4,000 quarters, or $1,000.


What is the average price of broccoli?

The price will vary from about $2.99 to about $4.99 in Australia that is


How much does jet fuel cost per pound?

Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.


A pound of coffee costs 14.99 what is the cost per ounce?

a pound of coffee costs $14.99.what is the cost per ounce?


How much money does jet fuel cost per pound?

Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.


What is the price per pound of bronze?

$4 dollars per pound


What would the unit rate be if there was a 150 pound bag that cost 12 dollars?

The unit cost would be (12 dollars) / (150 pound) = 0.08 dollars per pound, or could word it as $0.08 per pound, or 8 cents per pound.


How much should I pay for a half of beef?

I'm not sure what part of beef you are looking for. If you want tri-tip it costs about 6 dollars per pound. If you are looking for hamburger it runs around 3 dollars a pound.


What does bay leaf cost per pound?

About 69 dollars per pound


What is 4.28 dollar per pound to dollar per kilogram?

4.28 (U.S. dollars per pound) equates to about 9.44 U.S. dollars per kg


What is the unit rate of 13 dollars for 4 pounds?

The unit rate of 13 dollars for 4 pounds is 3.25 dollars per pound.


What is the unit rate of candy that cost 10 for 4 pounds?

To find the unit rate of candy that costs 10 dollars for 4 pounds, you divide the total cost by the total weight. This gives you a cost of 10 dollars ÷ 4 pounds = 2.50 dollars per pound. Therefore, the unit rate is 2.50 dollars per pound of candy.