answersLogoWhite

0

I was 11 years at that time, and I lived in Mexico. My mom gave us 3 pesos every day to by lunch during the recreo (break). I was able to by a torta (mexican sandwich) juice (colored water) and a chupirul (mexican lollypop). Cup cakes and chocolate rolls worth 1 peso each one. Do some math!

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?