Oh, isn't that just delightful? With 25 cents, you could buy a shiny new sticker, a small piece of candy, or even a colorful pencil to create beautiful art. Just imagine all the wonderful things you could bring into your world with just a quarter!
That was just about when it jumped from 25 cents to 50 cents a gallon.
they are 25 cents each!!
To properly fill out the cents section on a check, write the amount in numbers followed by a slash (/) and then the word "cents." For example, if the amount is 25.50, you would write "25/100" or "25 and 50/100."
As of 16th June 2009, 25 Iraqi Dinars = $0.02 (2 cents)
I'd say around 25 cents.
you can buy a pile of ****
Room and board for a week.
straws
If something is on sale as three for one dollar, you can usually buy one of the items for 33 cents. Toys in gumball machines are sometimes priced at 25 cents.
6 packs of gum at 25 cents per pack is $1.50.
In the 1940s Pizza had become very popular. You could buy a slice for about 25 cents at the pizzeria.
IF you meant 25 cents per litre - it would be cheaper to buy it at 85 cents per gallon. At 25c/litre it would cost approx $1.125 per gallon
its accepted as 25 cents its accepted as 25 cents
25 cents/1 dollar = 25 cents/100 cents # 25/100 = 1/4
85 Cents per gallon is cheaper, which is a rate of about 22.43 cents per liter.
If you wanted to buy a mint copy, it would cost you $2.50 from a dealer. A used copy would be 25 cents. You can use it for 25 cents postage.
-.- NO ITS WORTH 5000000 CENTS its really is 25 cents.