answersLogoWhite

0

$3078

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Price per ounce for Gold, also with a 1/2 carat diamond?

Gold is $1126 per ounce, diamond values depend on color, cut, and clarity, but itd generally be about $750 to $1000


How much does a diamond cost per ounce?

About 3.5$ mil.added 11/3/2010Not exactly true.A standard ounce of is 141.747 carats.Industrial diamonds can sell for $1-$5 per carat .Jewelry grade diamonds can cost $50 per carat for the smallest diamonds to $2000-$10,000 for a nice white 1 carat diamond to $25 million for a 50 carat diamond. ( diamond over 20 carats are generally considered semi unique and hard to price)So given that range an ounce of diamonds can cost from about $150 up to $300,000,000. In addition since a single 141.47 carat diamond would be one of the largest diamonds in the world, it could be priceless


What is the price of one ounce of frankincense?

bob


What did one ounce of gold sell for in the year 1926?

$35 was the fixed price for one ounce of gold.


How much is one third of an ounce of gold worth?

The average price for a troy ounce of gold in 1920 was $20.68


If a ring is 6 carat what is the mass of diamond in ounces?

One diamond carat weights 0.007054792 ounce: you do the math.


current troy ounce price?

what is the current price of a troy ounce of silver? price of troy ounce of silver?


What is the value of one ounce of gold in USdollars?

As of this minute the spot price of gold is $1,110.00 per ounce


What is the price of one ounce of iron ore?

Practically zero


How many grams are in one quarter ounce of an ounce of cocaine?

There are 28.35 grams in an ounce. Therefore, one quarter ounce would be one-fourth of 28.35 grams, which is equal to 7.0875 grams.


What is one tenth ounce fine gold worth?

The current price for an ounce of gold is: $1,591.00 A tenth of an ounce of gold is: $159.10


What is the price for crystal per ounce?

Crystals are not sold by the ounce, but like a diamond they are sold caret weight. Generally when buying a crystal you just buy the item and the weight is not included only the design is a factor.