1.
Take the phone out of the water as soon as possible
Remove the battery.
Dry your phone
Let the phone sit
Test your phone
2. You click on the app that says safari or internet explorer and you type in what you want to look up or go on. And since there is Wi-Fi you can go on it any time any where and you can text to.
3. There is a camera on the back and front of the phone. Just click on the camera app and take a picture and press save.
4. The phone is made from aluminum with magnesium and plastics and metals to cover the Wi-Fi and cellular signals. Also a glass cover to cover the touch screen.
5. The first iphone was let out in June 9th 2007. And there was 6.1 million phones sold to people.
Step 3-Elaboration
???
The cost of bacon varies depending on the type it is (turkey or pork), the quality, the area it is sold in, etc. Turkey bacon may cost around $2.00 while high-quality bacon from organically grown animals could cost much, much more than that. On average, in this area on average bacon costs around $3.00 a pound. While the Livestock Marketing Information Center reports one pound of bacon will cost between $3.00 and $3.50 for real bacon.
it cost $.06
The cost of 1 lb of onions varies depending on location and season. On average, 1 lb of onions can cost anywhere from $0.50 to $1.50.
It was 2.99 per lb.
1.50
0.01
about 6.00
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
it cost 3.80 mary curtis twitty wrote this
1 shilling
Bread 1 lb. 12¢ 1920 Bread 1 lb. 9¢ 1925 Bread 1 lb. 10¢ 1925 New York Bread 1 lb. 10¢ 1929 Chicago