Margarine didn't exist in 1910 there was only butter. It doesn't come out until the 1950's and at first you had to mix yellow food dye into it to make it yellow.
The cost of 1lb of coffee typically ranges from 10 to 20, depending on the brand and quality.
19644
less than $1
for 1lb it would cost u $900
about $4.99 but it depends on where you live and go.
on average if you want good coffe 76$
Your question answer the question. 1lb=1lb
It depends on the grocer and if it is on sale, but usually 1lb of butter costs around $4.
about 400 pesos
a pound cake if there was a few less eggs
$2.79 1lb
16