This depends on where you live because prices vary in each state.
The cost of a bushel of wheat can vary depending on factors such as supply, demand, and market conditions. As of current date, the average price of a bushel of wheat is around current price per bushel.
Wheat can is at the cost of at least 6 to 8 dollars per bushel!
It is worth arount $5
How much flour a bushel of wheat yields depends on the type of flour being made. A bushel of wheat will produce about 45 pounds of white flour or around 60 pounds of whole wheat flour.
Wheat and soybeans: 1 bushel = 60 lb = 27.2155422 kg
i have no idea, but i reckon they cost millions.
Please see
8.50
Two dollars
Wheat and soybeans: 1 bushel = 60 lb = 27.2155422 kg
Please see
Please see