The price of a 3-gallon tub of Hudsonville Ice Cream can vary depending on the retailer and location, but it typically ranges from $50 to $70. Prices may differ based on flavors, promotions, or bulk purchase options. For the most accurate pricing, it's best to check with local grocery stores or online retailers.
$2.39
On sale, about $2.50 per 1/2 gallon.
It depends on where you go.
Half of a gallon of half and half cream can vary in cost. Most places will sell the product for just a few dollars.
(36 quarts) x ($5.96 per gallon) / (4 quarts per gallon) = $53.64
It cost $1.34 per gallon.
At $3.00/gallon, it will cost $72.
$1.16
A gallon of milk cost $1.01 in 1958
How much did a gallon of gas cosy in 1994 ?
If you were to go to Vons and buy a rectangular bucket of ice cream, it would cost maybe $3. If you bought the small Hagiindas ice cream, it would cost about $1. So, it depends on the type, where you are, and what season it is.
On average it was $.20 a gallon