answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much does a candy bar cost in 2013?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 10/7/2023
  • 25c
User Avatar

Wiki User

∙ 12y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does a bar of candy cost in 2018?

That depends on what sort of candy bar it is, where you live, when you buy the candy and in which specific store you shop.


How much a candy bar cost in 1960?

A nickel.


How much does it cost to buy a bar of candy?

50 cents


How much a candy bar cost in the past?

10 cents


How much did a candy bar cost in 1945s?

5 cents


How much did a candy bar cost in 1893?

About 2 shillings.


How much did a Hershey candy bar cost in 1989?

12 cents


The candy bars each cost 0.50 How much woul it cost if you and your friend wanted a candy bar?

if you're buying 2 candy bars, then 1.00.


How much was a Hersheys candy bar in 1950?

I don't know for sure, but I think the average cost for a candy bar was around 5 cents.


The candy bars each cost 0.50 How much would it cost if you and your friend wanted a candy bar?

$1.00 Because if they are 50 cents each, then: 0.50 + 0.50 = $1.00


How much did a Snickers candy bar cost in 2005?

25 cents


How much did a candy bar cost on 1969?

15 cents a nickel for a candy bar on 1960 and 35cents for the movie, 10 cents for popcorn.

Trending Questions
What is the scientific explanation for fibre? Does lactose free milk contain lactic acid or when it ferments is lactic acid produced? Why does the whole ham package have a use by date of 2 months when you say whole ham only lasts 3 to 7 days in the refrigerator? Can you smoke lucky charms? Do pineapples grow on trees? Where does Philadelphia cream cheese come from? I have tasted my own blood and wanted more is that bad? What was the price of bread in the US in 1975? What qualities characterise premium mince meat? How do you say rooster in the chippewa language? How do you properly store powdered sugar? What nutrients are present in Mayonnaise? Why did jack steal the hen and the hark facts? What is Chameleonism? Is there benefit to adding saline to a ventolin nebulizer treatment? My layer cakes have a very coarse and open grain structure near the top center. How can I eliminate this problem? Are red cod consumers? Is it normal to have a blue bell-end? A bottle of wine costs 10 and the wine costs 9 more how much does the bottle cost? Is Liberty School wine produced by Caymus?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Infospace Holdings LLC, A System1 Company. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.