About $15.
Here's a Chuck Roast Recipe. Its called Chuck Roast with Cheddar Cheese Soup:Ingredients: You need 4 lbs of chuck roast, 1 can of French Onion soup, 1 can of mushroom soup and 1 can of cheddar cheese soup.Steps: Place the chuck roast in the slow cooker and start pouring the mushroom all over. Next, add the French Onion soup and the cheddar cheese soup and set the crockpot to low. Cook it for about 8 hours.Hope this helps.
$15.99 lbs
$2-3
If 2.6 lb is sold for $15.55 then the cost per lb is 15.5 ÷ 2.6 = $5.96
Approx. .50 lbs. (or, a half a pound).
10
About 20 years in jail !
160.oo for 25 Lbs.
2 lbs and 14 shillings
it should be about $3.50
10 cents per gram
as of 2007 it costs around 7$ for 100 lbs.