50p
As of 5/3/2013 in California, USA 30 ounces of brand name prepared Mayo costs approximately $5.50 unless it is on sale.
A jar of mayonnaise costs between $2 and $3 on average. The actual cost varies based on the brand and size of the jar.
10 grams is 100 times greater than 0.1 grams
100
You don't usually need mayonnaise to make pancakes.
Mayonnaise contains egg and mustard, which some people are allergic to.
you will just have to try out!
5 grams are in 500mg
1 pound.
how much mayonnaise do you use to substitute for egg called for in receipe
15
That is 2 teaspoons.
Approximately 10 liters of mayonnaise would weigh around 10,000 grams.
2 tablespoons