answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much will 10 pounds of pears cost?

User Avatar

Anonymous

∙ 10y ago
Updated: 11/9/2022

Apartenly, 1 pound of Pears cost in America: $1.29. So I simpily timed it by 10 to find out altogether It'll cost: $12.90.

To be honset, I'm not American. I'm from England soo I don't know if its true.

User Avatar

Wiki User

∙ 10y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does Asian pears cost?

It is a very popular fruit and can cost a price of $10 to $25 per bushel


How much does a colonial wig cost?

they cost 10 british pounds for each wig you want to buy


How much does a budgie cost?

10 to 15 pounds


How much does dungeon defenders cost?

10 pounds


How much does 10 pound of prunes cost today?

10 pounds


How much will 10 pounds of apples cost if 6 pounds are for 3.54?

5.90


How much does a big mac cost in the UK?

10 pounds


How much does 10 pounds of sugar cost?

10 pounds of sugar problably cost about maybe 15.00... i am not quite sure... but it shouldn't be more then that


How much will 8 pints of milk cost?

8 to 10 pounds


How much did it cost to build the first car?

about 10 million pounds


How much does the rhyperior lvx card cost?

proboblay 10 pounds


How much does 10 pounds of Yukon Gold potatoes cost?

$2.50

Trending Questions
Where does chickens lives? What is the use of corn to make alcohol is example of? Can you let a guinea pig play outside? Why are diary farms and meat processing factories well developed in Prairies region? Who owns haribo candy company? What kind of paper do you use to cover your board with to put the cake onto? Can I still bake the rest of my ingredients for oatmeal cookies without the flour? How much profit per pizza sold? Was agent orange stored at fort Lewis Washington? What are the examples of weak salts? How long should you leave olive oil in your hair? How many 2 inch brownies can be made out of a 12 by 16 pan? How do you wind a ik colouring watch? What does corn produce? Food reaches the stomach by going down the? If you keep a goldfish in a dask room would it turn eventually white? What is the name of the compressed sherbet square that I remember buying for 1d in the early 1960's please It was in lime strawberry lemon and orange flavors It was wrapped individually? How do you use bouillon cubes with ground beef? Why are additives important? Are bagels taxable in Pennsylvania?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.