Fixed costs are called fixed for a reason, no matter how many hot dogs Jackie sells, she will still have the $200 of fixed costs. An example of a fixed cost that she can have is a permit for selling food from a stand. If the permit cost $200 she will always have to pay that $200, even if she sold absolutely no hot dogs. Variable costs tend to fluctuate depending on the amount of products she produces. As for your question, if you haven't thought of an answer this far, Jackie's fixed costs are $200.
To ride a hot air balloon, the cost is $200-$400
12$
1.37
$2.50 today.it cost about 1-2 dallors
they used to cost like 10-30 cents
in 1933 they cost 20 centstoday they cost $2.00 for balpartit depends where you buy them
800 hot 1500
$1.59 plain or $1.99 for a one of their specialty hot dogs.
in 1933 3 pounds equaled 25 cents
A pound of hot dogs can cost less than $1.00, or up to $6.00, depending the brand, the type, and the region.
2.47