answersLogoWhite

0

about five dollars

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the Cost of Ground beef in NY?

3.99 a pound


One pound of ground beef costs 2.69 What is the cost of ground beef per ounce?

To calculate the cost of ground beef per ounce, you first need to know how many ounces are in a pound, which is 16. Then, you divide the cost of one pound ($2.69) by 16 to find the cost per ounce. Therefore, the cost of ground beef per ounce would be $2.69 divided by 16, which equals approximately $0.1681 per ounce.


How much does 3 pound of ground beef cost?

about 10 dollars


How much does 1 pound of ground beef cost in china?

$2.49 per pound


How much does 1 pound of ground beef cost in Rochester?

It costs about $4:00 to $4.50


How do you find the unit price per pound of 5 pounds of ground beef?

Divide the total cost by 5 pounds. The answer will be $___ per pound.


Using the cost of a pound of ground beef in the 1960s how much would a quarter pound hamburger cost in the Supreme Court commissary then?

The Supreme Court doesn't have a commissary; they have a cafeteria.


The cost of Three pounds of ground beef?

Three pounds - like you just stated... what is the world coming to?


How much does a box of hamburger patties cost?

The cost of a pound of ground beef depends on where you live, where you shop, and even when you buy it. There are also different types of ground beef, and that makes a difference on the price, too. Generally, the least expensive ground beef can cost around $2.50 per pound or more.


How much does a pound of ground beef today?

It would cost around for 3 pounds3.99


What was the price of meat in 1969?

A chuck roast in 1969 had a cost of 58 cents per pound. Ground beef or hamburger cost about 39 to 49 cents per pound.


How much does 2 pounds of ground beef cost at wall mart?

Depending on where you live, the prices Safeway charges for beef may vary. Safeway is Fallon, Nevada, is currently selling 73% Lean Ground Beef for $3.29 a pound, and of May 19, 2014, and you have to buy it in 3 pound packs.