answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

um this is a ratio can you help me in like 5 min pls, So you have 8 peaches , 3 apples , 6 oranges, and 4 pears what is the ratio to peaches to apples?

8:3


How much would 3 pounds of apples cost if 12 pounds cost 6?

Apples/Cost = 12/6 = 2 So 3 pounds of apples would cost 3/2 = 1.5 units.


If 3 apples cost 48 cents how MANY dozen apples can be brought for 3.84?

78


If 3 apples cost 50 cents how many apples can be bought for 5.?

If 3 apples cost 50 cents, then the cost of one apple is approximately 16.67 cents. For 5 dollars, which is 500 cents, you can buy about 30 apples (500 cents divided by 16.67 cents per apple).


Is 535 divisible by 3?

To determine if 535 is divisible by 3, you can add the digits together: 5 + 3 + 5 = 13. Since 13 is not divisible by 3, 535 is also not divisible by 3. Therefore, 535 is not divisible by 3.


How many times does 3 go into 535?

535 ÷ 3 = 1781/3 ≈ 178.33


What is 535 divided by one third?

If you want to find a third of 535 it is 535/3=178.3 (.3 is reoccurring) But 535 divided by one third is the same as saying how many times does 1/3 go into 535 (1605). Hope this helps


Is 535 divisible by 2 3 5 9 or 10?

535 may be evenly divided by 5: 535/5=107. The other numbers, 2 3 9 10, can be divisors but will result in answers with fractions: 535/2=267.5; 535/3=178.3; 535/9=59.4; 535/10=53.5


What is 535 divided by 3?

178.3333


How many cups of peaches equal 3lbs?

I found a pdf from University of Illinois Extension that states that one pound of fresh peaches equals... 2-3 medium peaches 2 cups sliced 1 1/2 cups pureed So if I reverse logic and do the math right, then 2 cups sliced is 1 pound and 4 cups sliced would be 2 pounds... So, 4 cups. Right?


Is 535 divisible by 2 3 5 9 or?

535 is divisible by 1, 5, 107, 535


A pound of apples cost 3 how much will 80 ounces of apples cost?

If 1 pound equals 3, then 1 ounce equals 0.1875, so 80 ounces would eqalppual 15.