answersLogoWhite

0

more like $7.99

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Find the cost per lb of sugar-coated breakfast cereal made from 40 lb of sugar that costs s1.00 per lb and 120lb of corn flakes that cost 0.60 per lb?

$1.60 per pound


Is 7 pounds for 8.47 or 9 pounds for 11.07 a better buy?

the 7 lb are at 1.21 per lb the better buy the 9 lb are at 1.23 per lb


What is 32 pound for 16 in a unit rate?

32 lb for $16 could be -- 2 lb per dollar, or -- 50¢ per lb.


Where is a chart that converts price per pound to price per kilogram?

Use any chart that converts kilograms to pounds. Then take the price per lb, look it up in the kilogram side and the value in the pound side is the price per kg. eg £3.25 per lb: Convert 3.25 kg to lb: 3.25 kg ≈ 7.17 lb → £3.25 per lb is (approx) £7.17 per kg


2.6 lbs of cheese sold for 15.55 what is the cost per lb?

If 2.6 lb is sold for $15.55 then the cost per lb is 15.5 ÷ 2.6 = $5.96


How much do honey crisp apples cost per pound?

The price of honeycrisp apples can vary depending on the store and location. On average, they can cost anywhere from $2.50 to $4.00 per pound. It's best to check with your local grocery store for current pricing.


What is the density of die steel?

.29 lb per cubic inch or roughly 500 lb per cubic ft


How do you convert mmscfd to pound per hr?

MMSCFD to LB per HR 1909.8 HR LB 520 R 1 1545.33FT - LB LB R 24HR DAY LB (.6 29)LB MMSCF 1,000,000SCF DAY 1.0MMSCF FT 144IN IN 14.7LB HR LB O O MOL MOL 2 2 2 = × − × × × = × × × × This equation shows the conversion from MMSCFD to LB per HOUR.


What is the cost of a lb of cherries when apples cost 30p per lb more than bananas and 72p less than cherries but the cost of 2 lb of apples and 3 lb of bananas is the same price as 2 lb of cherries?

Let the apples be 'A' pence per lb Bananas cost: (A-30) pence per lb Cherries cost: (A+72) pence per lb Cost of 2 lb of apples = 2A Cost of 3 lb of bananas = 3(A-30) Cost of 2 lb of cherries = 2(A+72) But: 2A+3(A-30) = 2(A+72) So: 2A+3A-90 = 2A+144 => 3A = 234 => A = 78 Therefore cherries cost: 78+72 = 150 pence per lb


100 lb of wet air contain 0.10lb water per lb of dry air is mixed with 50 lb another wet air contain 0.02 lb water per lb of dry air calculate the lb of water per lb of dry air in final mixture?

Find the total weight of the water and divide by the total about of air. ((100lb air X .10lb water) + (50lb air x .02lb water)) Divided by (100lb air + 50lb air)=.073lb water per lb of air


How much does honey sell for per lb?

1.39 per lb The retail price in the UK for UK produced honey is around £5 per pound.


What is the price of cardboard per pound?

.25 per. lb.