answersLogoWhite

0

Two cups of white, all purpose flour weighs approximately 10 ounces. A five pound sack (80 ounces) of white, all purpose flour costs approximately $1.00, so 10 ounces would cost approximately twelve and a half cents.

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions