because Bryan from westlife left the band to spend more time with his family
Fthe head of housholds (mother and father) spend about 75 to 100 per month about half of them will spend 20 a month on each child.
The average family of four can use 400 gallons of water every day.
No, otters do spend a lot of time in the water, but they also have four functioning legs. They come up on land for many reasons.
The US Department of Labor estimates that the average family of four spends $8,513 per year on groceries, or about $709 per month.
75 gallon
On average an household will spend about 50% on heating and cooling bills, 25% on lighting appliances and the reminder is split between various appliances like washing machine, dryer, TV etc. The average cost for a family of four is around $270 a month.
People in the US spend on average $146-289 per week on food. This is for a family of four people. $36.5-72.25 is the average for each person per week.
180 ltrs per day
The average family of four might spend around $50 to $100 a year on Oreos, depending on their consumption habits. If a family buys a pack of Oreos every couple of weeks, the annual cost can add up to approximately $75, assuming a typical price of around $3 to $4 per pack. However, this can vary based on sales, store brands, and individual preferences.
The average yearly cost o non brand name clothes for a family of four is 500 dollars a year. Most families do not spend very much money on clothes unless they have growing children.
what happened to the four monkeys from water fiture in 1550 medici family