answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

Strawberries cost 5.99 per pound and bananas cost0.59 per pound How many pounds of bananas could you buy for thecost of one pound of bananas?

10.15 pounds


How much does prime rib cost?

14.99 at giant eagle


How much does a pound of bananas cost in Florida?

i have no freaking clue lol


How much do lemons cost at Giant Eagle?

$2,89 per lemon


In one store bananas cost 60 cents per pound the cost in dollars of x pounds of bannas is 6x what is the cost of 2 pounds of bananas?

$0.60 x 2lbs = $1.20


If 3 1 2 pound of bananas cost 98 how much would one pound cost?

I take it you mean 3 and 1/2 pounds cost 0.98 cents. So 0.98/3.5 = 0.28/pound. But just going by what you wrote: 98/312 = 0.314/pound


How much does 4 lb of bananas cost at walmart?

Today it's a $1. a pound


Write a function rule to calcuate the cost of buying bananas at 39 cents a pound?

f(x)=.39x


What was the cost of foods in the 1960s?

The cost of a loaf of bread in the 1960's was 20 cents. The cost of a gallon of milk was 1.04 and bananas were 10 cents per pound.


If 3 1 2 pounds of bananas cost 98 how much would one pound cost?

They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.


How much is a bunch of bananas?

in some shops like morrisons a bunch of bananas cost 100p


How much did 1 pound of bananas cost in the 1930s?

In the 1930s, the cost of 1 pound of bananas typically ranged from 10 to 15 cents. Prices could vary based on location and market conditions during the Great Depression, but bananas were generally considered an affordable fruit at the time. This price reflects the economic context of the era, where many staple goods were relatively inexpensive.