answersLogoWhite

0

The cost of sundries can vary widely depending on the specific items being purchased and the frequency of their replacement. On average, a household might spend between $50 to $200 monthly on sundries, which include everyday items like toiletries, cleaning supplies, and other miscellaneous goods. For businesses, this cost can also fluctuate based on the size and nature of operations. To determine an accurate monthly cost, one would need to track specific purchases over a period.

User Avatar

AnswerBot

2w ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the monthly cost for your service?

What is the monthly cost for your service?


What does sundries mean in cricket?

Sundries (also called extras) are runs scored in cricket that have not come off the batsman's bat. Sundries are added to the teams score, but not the individual batsman. Examples of sundries are: Byes, leg byes, no balls, wides and penalty runs.


What is your cost?

what is your monthly cost ?


What are the monthly membership fees for Elite Fitness?

For a single individual the monthly membership cost is $62.00. A family's monthly membership cost is $87.00. A student's monthly membership cost is $41.00


What is the cost of sundries for one person per month?

The amount for sundries for one person per month varies widely. Some people spend a lot because they want the very best product and are willing and able to spend it. Others spend very little.


What is the monthly child care cost?

The monthly cost is about $1,000 for full time care.


How much does it cost to maintain a car monthly?

the monthly cost of a car is $300.00 a month


Which is an example of a monthly fixed cost for s sandwich shop?

An example of a monthly fixed cost for a sandwich soap is the monthly rent or the wages that they pay monthly.


The monthly cost of a long distance phone plane is a linear function of the total calling time. The monthly cost for 50 minutes of calls is 12.04 and the monthly cost for 67 minutes is 13.57. What is the monthly cost for 63 minutes of calls?

$17.62


Average monthly cost of buying a home in Alabama?

average monthly cost of living in alabama


What is the monthly cost of your net lease agreement?

The monthly cost of our net lease agreement is 1,200.


How much is the monthly cost of a gophone?

The monthly cost of a GoPhone will vary depending on the plan that a person decides to choose. The average monthly cost can vary between $20 and $30.00.