The amount for sundries for one person per month varies widely. Some people spend a lot because they want the very best product and are willing and able to spend it. Others spend very little.
The cost of living in Atlanta Georgia is around 1500 dollars a month for one person. The style of living you are accustomed to could make it more or less. Jobs are widely available and the city has a great culture.
they are about $25 dollars i think for one person
Purchasing a one-month car insurance policy can provide temporary coverage for short-term needs, such as borrowing a car or driving for a limited time. It can be cost-effective compared to longer policies if you only need coverage for a short period.
One can look on the internet for no cost home refinance loans. There are some places on the internet where one could refinance just as one would at a bank. Other places on the internet can guide a person to different banks or credit unions with the best loan rates. Otherwise, a person can get a no cost home refinance loan at some banks or credit unions. It all depends on the economy, how the institution is doing, as well as other factors.
No closing cost no refinance means that there is no need for one person to pay before a transaction any closing costs. This however will increase in time the overall expenses.
the average person spend approximately 100 to 200 dollar on gas a month
Surveys show that the average person spends about $20 a month on toiletries.
Cows
Too many variables are involved to give an answer to this. A) Where - in one country, in a continent, in the world. B) Sundries is a term for "everything else" and is defined by what is already accounted for - and we haven't been told what these things are C) Over what period - a week, a month or year.
It costs about 40-80 dollars for the average person so ya......
depending on how you eat. it shouldn't cost the much. it would probably cost $300 US dollars
Depends on the area. Slummers can get $100 for one preson for a month. But then again we don't eat much. Avg is anywhere from $200 to $300/mo.
280-300, most likely
Ask the people there how much it would cost to send your three month old child for one month. Hoped it helped.
€4.95 for a month
it does not cost per month you pay in one lump sum up front.
about 60 bucks