3.5$
About a dollar a pack.
14 cents a quart.
0.05 cents
4 shillings that's what my great grandmother said
The milking machine in 1930 according to my research costes $2.45, in that time that was quite a bit of money.
the cost of gum in the 1930's was about a couple of pennies
with one cent someone could buy 5-10 pieces of gum.
For one cent, a person could buy between 5 and 10 pieces of gum at most stores in New York in 1930. Bubble gum and chewing gum sold for the same price.
Gum cost $.05 in the year 1996
They cost
There is no limit to how much a gum shield could cost. There are very cheap gum shields that wont last long.
Gum ranges in price. But most packs of gum cost about $1.50 to maybe $2.00. Although some packs can cost only 75 cents
well is $1.29
About a dollar a pack.
$50
15.00
70000000000