You are correct. A 30 dollar tent costs 30 dollars.
30 dollar
$30 for a tent. $18 for five packages of hot dogs. As you can see, it should only cost you about $48.
30 shillings which is equal to 1 dollar and 60 cents
well first of all, it depends. 30% less than a Canadian dollar then American
Five Dollar Bills from 1934 appear to sell at about $30.
The cost of 1 dollar in an Indian currency is around 40 rupees.
about 30 pesos uruguayan that like 1 dollar and 50 cents
It´s about 6 kuna´s that is about one dollar and 30 cent
It is 30
$200 I heard it costs $30 per coin. So if you see a slabbed silver dollar for under $30, it may be a good investment.
I suggest you first calculate how much gas you need. Then you can multiply by the unit cost of gas to find the total cost. (By the way, gasoline is not the only cost involved in driving a car.)
It will cost $30.