$1.25
2 oranges. 5-3=2
Three oranges can be cut into 30 tenths.
1
If 30 oranges cost $12.00, then the cost per orange is $12.00 / 30 = $0.40. For $4.00, you can buy $4.00 / $0.40 = 10 oranges. Therefore, you can purchase 10 oranges for $4.00.
One, typically.
One, typically.
That will vary from store to store and day to day
The number of oranges in a 4-pound bag can vary depending on the size and weight of each individual orange. On average, a medium-sized orange weighs about 0.5 pounds, so a 4-pound bag could contain approximately 8 oranges. However, this number could be slightly more or less depending on the specific weight of the oranges in the bag.
It since oranges are about 32cents a pound then the price would be approximatly $2.56.
Question makes no sense ... There are 16 ounces to one pound.
Orange Kush is selling 120 - 140 a half oz so a full oz would be 240 - 280, making a lb at 3840 - 4480.
$1.25
if using the 2:1 ratio of sugar to fruit you should get around 24 litres of marmalade from 25 pound of oranges (this is about 56 half pound jars)
0.40 + 0.63 = 1.03
Oranges in Mexico cost MXN 13.90 per kilogram, or approximately 2.35 cents per pound (USD/lb).
6 Oranges in a kilo