Depends where you live i guess?
The cost of propane gas is typically measured in cost per gallon or cost per pound, not kilowatt-hour. The price of propane can vary depending on location, supplier, and market conditions. It is best to check with local suppliers for current pricing information.
The cost of filling up a 15-liter gas tank depends on the price of gas per liter. You would multiply the price per liter by 15 to get the total cost. For example, if gas costs $2 per liter, filling a 15-liter tank would cost $30.
That would all depend on the size of house, cost of propane etc. Propane would definitely be cheaper than electric heat. http://www.grist.org/news/counter/2006/03/03/costs/ A 3,500 square foot home in Minnesota using radiant in-floor heat (during winter of 2010/2011) cost between $750 and $850 per month for propane (about 375 gallons per month x $2.26 per gallon).
Around $75 it's usually $15 for the 20lb tanks.
Oil much hotter flame and does NOT explode Propane is cleaner and is not considered toxic waste like an oil spillage Propane pockets thus it is a lot more dangerous Oil more moving parts (Burner motor ,filters etc)
How much does it cost to heat a 1000 square ft home with liquid propane gas in Mass
The cost to fill up a propane tank for a house can vary depending on the size of the tank and current propane prices. On average, it can cost between 500 to 800 to fill a typical 500-gallon propane tank for a house.
To purchase a propane grill it can cost anywhere between 150 dollars to 500 dollars depend on what you are looking for and how much you want to spend on it
Depends on which part of Canada. Here in Alberta and again depending on where in alberta, it's roughly $1.50-$2. However, the average income is roughly $67000/year. Economic factors determine cost. I would bet that a litre of milk costs less in Ontario then it does here.
The cost of propane gas is typically measured in cost per gallon or cost per pound, not kilowatt-hour. The price of propane can vary depending on location, supplier, and market conditions. It is best to check with local suppliers for current pricing information.
A liter of THC cost how much?
275
14 dollars now.
In Alberta it costs about 9$.
it coast about 1000 dollar's
Around 57p
it's about $2.00