it cost $.06
???
1.50
about 6.00
About $6.25
it cost 25 cents in 1995.
The cost of 1 lb of onions varies depending on location and season. On average, 1 lb of onions can cost anywhere from $0.50 to $1.50.
1 lb of said bananas would cost 28 cents. Divide 98 by 3.5 and you will have the answer.
About 2.75 - 5.00 depending on quality.
The cost of 1 pound of coffee typically ranges from 10 to 20, depending on the brand and quality.
Today it's a $1. a pound
Depends on where you buy it. From the feed store about $1 - $1.50/lb From a health food store will cost more.