answersLogoWhite

0

A pair of Oranges costs 90 cents and a pair of apples costs 70 cents. A pair with one of each costs 80 cents.

User Avatar

Wiki User

17y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What were grocery and gas prices in 1974?

.75 cents


What were grocery and gas prices in 1950?

0.25 cents in 1950


What were Grocery and gas prices in 1976?

gas was about 45 cents smokes were about .50


An apple costs the same as 2 oranges a banana and an orange cost 10 cents more than an apple 2oranges cost 15 cents more than a banana cost for each fruit?

Apple = $0.50 Banana = $0.35 Orange = $0.25


What were 1928 grocery prices?

Prices were different in different areas of the country, but here are some ideas:A dozen eggs: about 59 cents in New York.A loaf of bread: about 55 cents in Chicago.A pound of Chicken: about 42 cents in New York.A pound of Steak: about 50 cents in New York.


The cost of three apples and two oranges is 2 cents more that the cost of two apples and three oranges By how much does the cost of one apple exceed the cost of one orange?

An apple costs 2 cents more than an orange. 3a + 2o = 2a + 3o + 2 a = o + 2


How much is a orange?

Depends what type and where you bye it like 99 cents at the 99 cents store and the world oldest orange for free. No one likes a rotton orange.


What were McDonald's prices 1966?

Soda-10 cents fries-12 cents hamburger-15 cents


How much will one apple cost if 5 apple cost 1dollar?

20 cents per apple


If 3 apples cost 50 cents how many apples can be bought for 5.?

If 3 apples cost 50 cents, then the cost of one apple is approximately 16.67 cents. For 5 dollars, which is 500 cents, you can buy about 30 apples (500 cents divided by 16.67 cents per apple).


What was the prices for a coffee in 1943?

10 cents


What was gas prices in 1911?

5 cents