215.00 per tonne equates to about 0.098 per pound.
I've never been one for math, but if you are, one gram of kevlar costs 50 cents. I'm sure you can convert this figure to pounds.-J
How much does 1.67 lbs of Bologna cost at $1.49 per pound? Round to the nearest tenth. Please explain how you got the answer.
The cost of 1 pound of paper can vary depending on factors such as quality, type (e.g., recycled, specialty), and brand. On average, a pound of standard copier paper typically ranges from $0.10 to $0.30. Specialty and high-quality paper can cost more per pound.
Expired costs are costs that have been used up or consumed in the production of goods or services, while unexpired costs are costs that have yet to be consumed. Expired costs are included in the cost of goods sold and are deducted from revenue to calculate profitability, while unexpired costs are carried forward on the balance sheet as assets until they are used.
The price of a pound of bologna in 2010 would vary depending on the location and the brand. On average, it could have cost around $2 to $4 per pound.
a pound of coffee costs $14.99.what is the cost per ounce?
It costs about $100,000 per pound to send something to space.
A pound of siver costs
It costs $4.50 a pound
it costs 2.00
I think its a close call but i think 3 quarters of a pound costs more
1 pound of gold costs 26,400$ for 2012.
Since a 15.0 pound pumpkin costs $3.25 that means that it costs $0.22 a pound. You can get that by $3.25/15.0=$0.22 so an 11.4 pound pumpkin will cost $2.51 (11.4x$0.22).
To find the cost per pound of a 24-pound turkey, you divide the total cost of the turkey by its weight. For example, if the turkey costs $48, then the cost per pound is $48 divided by 24, which equals $2 per pound. Therefore, the cost is $2 for each pound of the 24-pound turkey.
It varies throughout the world. In the U.S., sugar currently costs 56 cents a pound.
It varies throughout the world. In the U.S., sugar currently costs 56 cents a pound.
i found out it costs $300 a pound but that might not be right. sorry!