answersLogoWhite

0

215.00 per tonne equates to about 0.098 per pound.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

A pound of coffee costs 14.99 what is the cost per ounce?

a pound of coffee costs $14.99.what is the cost per ounce?


How much does it cost to send a robot to space?

It costs about $100,000 per pound to send something to space.


How much does a pound of silver cost?

A pound of siver costs


What is Silvers cost to manufacture?

It costs $4.50 a pound


How much does a pound of coal oil cost?

it costs 2.00


If cheese costs 8.00 a pound which would cost more two thirds of a pound of cheese or three quarters of pound?

I think its a close call but i think 3 quarters of a pound costs more


How much does one pound of gold cost?

1 pound of gold costs 26,400$ for 2012.


The price of a pumpkin is directly proportional to its weight If a pumpkin that weighs 15.0 pounds costs 3.25 how much will an 11.4 pound pumpkin cost?

Since a 15.0 pound pumpkin costs $3.25 that means that it costs $0.22 a pound. You can get that by $3.25/15.0=$0.22 so an 11.4 pound pumpkin will cost $2.51 (11.4x$0.22).


How much does 1 pound cost in each pound for a 24 pound turkey?

To find the cost per pound of a 24-pound turkey, you divide the total cost of the turkey by its weight. For example, if the turkey costs $48, then the cost per pound is $48 divided by 24, which equals $2 per pound. Therefore, the cost is $2 for each pound of the 24-pound turkey.


How much does a pound cost?

It varies throughout the world. In the U.S., sugar currently costs 56 cents a pound.


How much does sugar cost a pound?

It varies throughout the world. In the U.S., sugar currently costs 56 cents a pound.


How much does Lithuim cost?

i found out it costs $300 a pound but that might not be right. sorry!