3-5$ per gram of 10k
6-8$ per gram of 14k
The cost of a gold nugget will (obviously) depend on the amount of gold in it.
liver
it would cost around 1.26 million dollars for that much gold
It cost 5 gold fish.
A ounce of gold costs 500dollars
One ounce of gold is about 1,100.
$300
$500
$ 330
1107
it cost about £5000 but it can vary
A shovel during the gold rush would cost $11.