answersLogoWhite

0

The cost of food at Universal Orlando resort can be anywhere from $5.25 to upwards of $20+ dollars, depending on where at Universal you eat, respectively. (If you eat at a restaurant, it will be significantly more then eating at a quick service stop).

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

Can you bring drinks and food into Universal Studios?

No, you can't bring any drinks or food into Universal Studios. It is forbidden!


How much is the food in Universal Studios?

100 dollar


What does Universal Studios smell like?

it smells like food


Reviews about universal studio Orlando?

my friend has been there and she says it was really good. the food is good in Orlando also.


What is the average food cost for family?

Well usually the average cost for food on a family of 6 is about $500-750


Does Sonic exist at universal studios in Orlando FL?

Yes, Sonic the Hedgehog exists at Universal Studios in Orlando, Florida, but not as a dedicated attraction or character meet-and-greet. Instead, you can find Sonic-themed merchandise and food items, particularly at Universal's CityWalk. However, the main theme parks do not have a specific Sonic attraction like those found in some other locations.


What is the average cost of food for a Vietnamese family?

there is a vietnamese food cost caulculator on foodcaulcviet.rickrolld.me there is a vietnamese food cost caulculator on foodcaulcviet.rickrolld.me


What is the average cost of food in Vancouver for a family of 4 in one month?

The average cost of food in Vancouver for a family of 4 in one month is $868.43. The lowest monthly food cost is at $832.82 and the highest at $944.19.


What is the average cost of a months of baby food for a 9 month old baby?

The average cost of 9 months of baby food is about $400 dollars


What is the average cost of food for 6 people?

$600,000,000


What is average Cost of food as percent of sales in fast food restaurants?

Around 32%


How much does the average cheapest food cost a month?

$20