answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

If apples are bought at 11 for Rs.10 and sold at 10 for Rs.11 . How much will be the gain percent?

21%


How much expanded percent did the US gain when they bought Alaska?

The US gained 20 percent in expansion in buying Alaska from Russia in 1867.


Sheri bought a 65 dress on sale for 40 percent off How much did she save on the dress?

Sheri bought a 65 dress on sale for 40 percent off How much did she save on the dress?


What if Julie bought 16 pounds of apples at 1.69 per pound how much did Julie pay?

16 pounds of apples x 1.69 per pound = 27.04


Anna went to the grocery store and bought 3 oranges and 6 apples she paid 4.50 she went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples her cost was 2.10 how much is 1 apple?

one apple is for 0.45.


Anna went to the grocery store She bought 3 oranges and 6 apples She paid 4.50 Maria went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples Her cost was 2.10 How much would one apple cost?

$0.45


She bought 3 oranges and 6 apples She paid 4.50 Maria went to the same store and bought 2 oranges and 2 apples Her cost was 2.10 How much would one apple cost?

apple = 0.45 each orange = 0.60 each


How much would you have to finance if you bought a 52500 house with a 10 percent down payment?

47,250 A+


How much vitamin c is in 100 apples?

204 apples contains 204 percent of the daily recommended value of Vitamin C. 100g of broccoli contains 5 percent of the daily recommended value of Vitamin C.


If 3 apples cost 0.48 how many dozen apples can be bought for 3.84?

12/3=44*0.48=1.92 how much does it cost to by 1 dozen of apples3.84/1.92=2the answer is 2 dozens


Charlie bought a 60 radio on sale at 5 percent off How much did he pay including 5 percent sales tax?

The final cost will be $59.85


Marcy bought 6 apples priced at 0.35 each She used a coupon worth 0.50 off the total cost Which number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples?

Marcy bought 6 apples priced at $0.35 each. She used a coupon worth $0.50 off the total cost. Which number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples? Solution: 6 apples priced at 0.35 each Therefore cost of 6 apples= $(6 × 0.35)=$2.1 now, She used a coupon worth $0.50 off the total cost $2.1-$0.50=$1.60 Number sentence can be used to find how much money Marcy needed in order to buy the apples: (6 × 0.35) - 0.50 = 1.60