answersLogoWhite

0

It is only available in the US and Canada, but sometimes you can get it in factory outlets or markets, that's where I got mine from :) Try buying it online I guess

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What gum is the best buy?

The best gum to buy is "DOUBLE MINT",new"5 GUM",AND "STRIDE".


Which chewing gum holds its flavor best?

I personally say that 5 gum solstice holds its flavor the best.


When are all the 5 gum flavors coming to Australia?

they are all coming to Australia in March 2011


Why are there only three flavors of 5 gum in Australia?

They where the flavours to start 5 off in Australia and NZ.Since fans have demanded more after ads have been relised they included Zing+Tempest in. Don't worry more new 5 gum flavours will soon be in Australia.


What are the flavors of 5 gum?

Zing rain elixer Flair lush Solstice prism Cobalt react fruit React mint


What did a pack of gum cost in 1960's?

5 cents You could buy individually wrapped Bubble Gum for 1 cent.


How much does gum coast?

More than u can afford It depends on what flavor and what brand you buy. i prefer " 5 Gum" :)


Is the gum 5 halal?

I have checked and as far as I Know there are no halal chewing gum or bubble gum. BUT...in Australia there is a halal certification for wrigleys gum but other than that i haven't heard of any halal gum. Remember check for a K or U on products to ensure that they're halal, kosher or vegetarian.


What was the cost of gum in 1930?

For one cent, a person could buy between 5 and 10 pieces of gum at most stores in New York in 1930. Bubble gum and chewing gum sold for the same price.


How do you chew a piece of gum?

The Steps: 1) You buy gum 2) you take the gum out of the package 3) you take the gum out of the rapper 4) you place it into your mouth 5) you begin to chew 6) when the flavor is gone, spit it in the trash


Buble gum costs 5 cents how many pieces can ali buy for 2.00?

40


How much did gum cost in the 1950s?

5 cents You could buy individually wrapped Bubble Gum for 1 cent And hey linzi!