1000 cents
To find the cost of 9 choc ices, you can set up a proportion using the given information. If 6 choc ices cost 372 pence, then 1 choc ice would cost 372/6 = 62 pence. Therefore, 9 choc ices would cost 9 * 62 = 558 pence.
576 pence
5 = 335 1 = 67 9 = 603
Divide 402 c by '6' top find the cost of one. Then multiply by '9'. Hence 402 c / 6 = 67 c is the cost of one. Hence cost of '9' is 67 c X 9 = 603 c The answerr !!!! or $6.03 c
50 pence
It will cost alot
In the shop needles cost 6 pence how much pence would it be to buy 1 needle?
2 pence.
it cost around 5 pence
2 pence
15 pence
50 - 60 pence