answersLogoWhite

0

About 5.59

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does the mozzarella cheese cost?

About $10 a pound


How much does 7.5 mozzarella cheese cost?

Like about $6.00


How much does mozzarella cheese cost in India?

I'm gonna sneeze in your bucket.


How much does cheddar cheese cost now?

About $7-8 a pound


How much does a lb of regular cheese cost?

A pound of cheddar is about $5.00 in my area


How many cups of mozzarella cheese is equal to 1 pound?

Cups is a measure of volume. Pounds is a measure of weight and mass. You can not directly convert the two. Cheese is pretty dense, it would be much less than two cups solid, but shredded could bet more than two cups.


How much does cheese cost per pound in 2011?

between 1.50 and 3.00 (GBP)


How much did a block of cheese cost in the 60's?

Colby Cheese 39 cents per pound Oregon 1963 Colby Cheese 39 cents per pound Wisconsin 1963


Matt bought cheese that cost 2.80 per pound If he spent 7.28 how much cheese did he buy?

There was none left in tho shop, Gay!


How much mozzarella cheese is used a year on pizzas in the US each year?

In the United States, approximately 4.4 billion pounds of mozzarella cheese are used annually on pizzas. This makes mozzarella the most popular cheese variety in the country, primarily due to its versatility and melting properties. The demand for mozzarella continues to grow as pizza consumption remains high across various demographics.


How much a pound of cheese weight?

1 pound silly ;)


How much did things cost in 1929?

In 1929, a first class stamp cost 2 cents and a 10 pound bag of sugar cost 59 cents. A pound of butter was 43 cents, a pound of cheese was 29 cents, and a roll of toilet paper was 5 cents.