Asked in
Business & Finance
Units of Measure
Hydrocarbons
Concrete and Cement

If you sold 25 gallons of propane at 3.00 a gallon how much would that be?

Answer

User Avatar
Wiki User
November 04, 2007 8:37AM

Unless this is some sort of trick question, 25g x (3 $/G) = $75 $75, or seventy-five dollars.