To determine how much cheese Kaci can buy with $12, we need to know the price per unit of cheese. For example, if cheese costs $4 per pound, Kaci could buy 3 pounds of cheese. Without the price information, it's impossible to specify the exact amount she can purchase.
Kaci is 13 years old as of December 12, 2009. She was born December 12, 1996.
12 grams
Dependant on cheese quality and pedigree of cheese prices vary. Also if the mother cheese was organic or factory this could have an influence although prices range from a bag of sand to a volkswagen beetle
12 hour
u can buy duck food anywhere and it cost about $12
Depends what else they are having. If just cheese crackers and wine then I would have at least 12 -14 pounds of various cheeses.
depending on where you buy them from then you will be able to get your answer.
10/12 - I'm looking too. Pepperidge Farm just came out with a seasonal pumpkin cookie with cream cheese chips. I'm thinking about asking them where they buy them. If they answer I'll share the info.
I would make 12 pounds IF it is a side dish, or about 35 pounds if it is the main dish.
if you buy it at korea. it is $12.
Depends where you buy it - $ 8- 12.
20 $