I used to pay from 10 cents to a quarter depending on how big and fancy it was. A glazed from Dunkin was 10 cents.
5 cents
$5.99
depending on where you buy them from then you will be able to get your answer.
Howmany dollar does it cost to open a Mister Donut franchise in the US?
a donut baby!
my mom
For four what? Doughnuts? It depends if there's a sale...
2 donuts
3 to 5 cents
i donut know sorry
The cost of living in the 1942 was lower than the cost of living in 2014. It was much easier to finance loans then and buy the basic food stuffs.
To find the price of each donut, divide the total cost by the number of donuts. So, $2.52 divided by 6 equals $0.42. Therefore, each donut costs $0.42.